Szklany stół kuchenny z krzesłami

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Każdemu zależy, aby była ona przestronna, funkcjonalna oraz pozwalała na miłe spędzenie czasu. Aby osiągnąć te założenia należy przede wszystkim zadbać o jej odpowiednie umeblowanie. Oprócz szafek kuchennych i części przeznaczonej do gotowania, należy również zaaranżować część jadalnianą. Co powinno się w niej znaleźć i czym należy kierować się przy wyborze poszczególnych elementów kuchni?

Funkcjonalna kuchnia – stół w centrum pomieszczenia

Duży, rodzinny stół kuchenny z krzesłami to podstawa dobrze umeblowanej, funkcjonalnej oraz rodzinnej kuchni. W każdej z nich powinno znaleźć się miejsce na te elementy, a ich dobór powinien być uzależniony od potrzeb rodziny oraz wielkości pomieszczenia. Jeśli kuchnia jest niewielka, a stół powinien pomieścić 4-6 osób zdecydowanie warto postawić na model rozkładany oraz kilka lekkich, prostych krzeseł. Jaki stół optycznie powiększy twoją przestrzeń?

Doskonałym rozwiązaniem jest model ze szklanym blatem. To funkcjonalny mebel, o bardzo współczesnym designie. Jego zaletą jest możliwość dopasowywania się do każdego rodzaju aranżacji oraz do potrzeb rodziny. Dodatkowo, duży, szklany blat niezwykle łatwo jest utrzymać w czystości. Wystarczy wilgotna szmatka i stół na nowo lśni czystością. Tego rodzaju meble są również szczególne odporne na zniszczenia, ponieważ blat jest hartowany, co czyni go odpornym na zarysowania, pęknięcia oraz odbarwienia.

Jakie krzesła do szklanego stołu do kuchni? Nieskończona ilość kombinacji

To kolejna zaleta mebla ze szklanym blatem. Bardzo łatwo jest go wkomponować w przestrzeń i połączyć z resztą dostępnych mebli. Do takiego stołu można dobrać krzesła o dowolnym kolorze. Najlepiej sprawdzają się jednak modele z chromowaną podstawą oraz obiciem z eko-skóry. Niektórzy decydują się również na metalowe krzesła – wtedy kuchnia nabiera odrobinę industrialnego charakteru.

Author: meble-jablonka.pl