Wnętrza w stylu marynistycznym – morska bryza w domu

white couch beside brown wooden table

Wnętrza w stylu marynistycznym – morska bryza w domu

Marzeń o morskiej przygodzie nikt nam nie odbierze. Nawet jeśli nie możemy codziennie obudzić się na pokładzie jednostki pływającej, zawsze możemy stworzyć sobie atmosferę inspirującą wakacyjnym kurortem i wesołą żeglugą. Kreując wnętrza w stylu marynistycznym, w pełni wprowadzimy do naszych domów morską bryzę i odrobinę egzotyczności. Jak to zrobić?

 1. Wprowadź kolory morskiej tonacji
  Podstawą stylu marynistycznego są kolory, które kojarzą się z łagodnym szumem fal i błękitem szerokiego morza. Najczęściej spotykanymi barwami są biel, niebieskość, odcienie koloru piaskowego oraz drewno w jasnym odcieniu. Dodatkowo, warto również pomyśleć o akcentach, które przypominają barwami i fakturą piaszczyste plaże.

 2. Postaw na naturalne materiały
  Wnętrza w stylu marynistycznym warte uwagi są także dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów. Bambus czy rattan są doskonałymi propozycjami, które stanowią idealne uzupełnienie dla motywów nawiązujących do morza. Także drewno, które może znaleźć się zarówno na podłodze, jak i na meblach, dodaje ciepła i przytulności pomieszczeniom.

 3. Elementy dekoracyjne nawiązujące do morza
  Wyjątkową atmosferę dodają także elementy dekoracyjne, które nawiązują do żeglugi i życia nad brzegiem morza. Warto zdecydować się na obrazy związane z tematyką morską, modele łodzi, muszle czy lustra w kształcie kotwicy. Wszystko to idealnie wkomponuje się w marynistyczny, przytulny klimat.

 4. Ulubione tkaniny marynistyczne
  Marynistyczne wnętrza uwielbiają delikatne i naturalne tkaniny. Przykładem może być bawełna, len, a także materiały z odcieniem szarości, które przypominają płaszcz wierzcholka przy falach i wiatr nad morzem. Można je zastosować zarówno na zasłony, jak i na narzuty, poduchy czy obrusy.

 5. Stwórz wyjątkowe oświetlenie
  Zarówno oświetlenie naturalne, jak i sztuczne, ma ogromne znaczenie w przypadku marynistycznego wystroju. Pamiętaj, aby w pomieszczeniach kreowanych w tym stylu postawić na dużą ilość naturalnego światła. W przypadku wieczorów i chłodniejszych dni, warto wprowadzić do wnętrza delikatne oświetlenie w postaci lamp na stojaku, które nawiązują do morskich latarni.

 6. Meble w stylu marynistycznym
  Meble w stylu marynistycznym charakteryzują się prostotą, funkcjonalnością oraz elegancją. Drewniane meble, ze szlachetnym wykończeniem, świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o takim wystroju. Nie zapomnij o kształtach nawiązujących do motywów morskich, takich jak wygodne fotele przypominające stare kapitańskie krzesła.

 7. Dodatki wprowadzające morską atmosferę
  Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem jest wybór odpowiednich dodatków. Ładne poduszki z motywem kotwicy, stylowe mapy, szklane kule z muszlami czy też ceramika w morskim klimacie będą wisienką na torcie w każdym pomieszczeniu w stylu marynistycznym.

Podsumowując, wnętrza w stylu marynistycznym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną poczuć morską bryzę i zarazem wykreować przytulne, eleganckie wnętrze. Przez odpowiednie dopasowanie kolorów, materiałów, dekoracji oraz dodatków, w łatwy sposób można odwieść myśli od codzienności i przenieść się w odległy, morski klimat. Przy takim wystroju nasze cztery ściany nabiorą nowego, wyjątkowego charakteru, który pozwoli nam zatopić się w marynarce snów.

Author: meble-jablonka.pl