Najlepsze trawokulki do paszy

Hodowcy od wielu lat mają problem z odpowiednim doborem paszy dla swoich zwierząt. Tyczy się to praktycznie każdego gatunku zwierząt, a już w szczególności koni. To właśnie one są najbardziej problematyczne z tych wszystkich, ponieważ potrzebują odpowiednich ilości składników i substancji odżywczych. Ich niedobór może być bardzo widoczny i niekiedy problematyczny, a z kolei przedawkowanie pojedynczych substancji może okazać się jeszcze gorsze. Tak więc przed posiadaczami koni stoi nie małe wyzwanie, doświadczone osoby zajmujące się ich hodowlą przez dłuższy czas bardziej zdają sobie z tego sprawę. Jednak w przypadku początkujących osób taka wiedza może okazać się niezwykle pomocna i zbawienna. Przecież jak dobrze nam wiadomo, konie to wyczulone zwierzęta które mogą łatwo popaść w problemy zdrowotne, które z kolei nie będą takie łatwe do zniwelowania. A już na pewno nie okażą się tanie co z pewnością powinno zachęcić nas o zadbanie o właściwą paszę.

 

Czym tak właściwie są trawokulki?

Zanim przejdziemy do zakupu danego produktu warto wiedzieć na jego temat znacznie więcej, przecież jeśli chodzi o żywienie zwierząt a już w szczególności o żywienie koni trzeba zachować bezpieczeństwo. Otóż trawokulki to sprawdzony i bardzo dobry produkt który jest granulatem stworzonym z różnego rodzaju traw pierwszego pokosu. Są one niezwykle dobrym i jakościowym źródłem błonnika, dodatkowo nie zawierają cukrów co w przypadku koni jest znaczące. Dodatkowym ich atutem jest przyswajalna forma idealnie wpływająca na układ pokarmowy zwierzęcia. W żadnym wypadku trawokulki nie obciążają żołądka i nie powodują żadnych nawet najmniejszych skutków ubocznych. Ich produkcja jest bardzo złożona i opiera się głównie na odpowiednim wysuszeniu ciepłym powietrzem pozwalającym zachować wszystkie wartości odżywcze znajdujące się w trawie. Są one dostarczane wyłącznie przez sprawdzonych dostawców, którzy przez wiele lat stworzyli bardzo jakościowy produkt godny polecenia. Warto wspomnieć, że mogą stanowić dobry zamiennik paszy właściwej bądź być podawane w większych ilościach, wszystko bowiem zależy od hodowcy.

 

Czy warto?

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiamy się nad doborem zamiennika paszy lub dodatku do niej, warto zdecydować się nad takim a nie innym wyborem. Wszystko za sprawą bardzo dobrej jakości produktu oraz przystępnej cenie dla każdego. W takiej sytuacji należy myśleć o zdrowi zwierząt, w szczególności że są one bardzo wrażliwe a nie tylko myśleć o znacznych oszczędnościach tak jak w przypadku wyboru trawy z pastwisk. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy obserwuje się znaczy wzrost zainteresowanie tym produktem. Wielu hodowców, którzy wcześniej skorzystali z niego, chętnie wracają i szczególnie go zachwalają. Jego skład mówi sam za siebie, a w połączeniu z odpowiednią ceną jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla mniejszych jak i większych stajni. Nie warto czekać z decyzją, szczególnie w sezonie zimowym oraz wczesną wiosną trudno o zielonkę, wówczas mamy znakomite i proste rozwiązanie.

Author: meble-jablonka.pl